• Ahşap Palet | Ahşap Sandık | 2. El | İmalat
  • Bize Ulaşın: 0531 993 02 43

Hurda Palet

hurda palet, palet hurdası, ahşap palet hurdası, palet odunu, ahşap palet odunu, Ahşap Ambalaj Hurdası
Hurda Palet Satışı

Hurda Ahşap Palet

Karadeniz Palet, kullanılmış ahşap palet ve sandıkların onarım ve tamirini yaparak hem ekonomiye kazandırmaktadır hemde sürdürülebilir bir çevre için çalışmaktadır.

Ahşap Palet, ahşap sandık, ahşap ambalaj ürünlerinin tamiri ve onarımı sırasında ahşap palet ve kereste hurdası açığa çıkar. Bunlar başta yakacak olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılabilir

Çoğu ahşap palet sandık yeniden kullanılabilir, onarılabilir, geri dönüştürülebilir ve hatta çöp sahasına gitmek yerine biyo-yakıt vb. olarak kullanılabilir. Paletlerin yeniden kullanılması ağaçlardan, enerjiden tasarruf sağlar ve kullanılabilir malzemeleri çöp sahasından uzaklaştırır.

Yeniden kullanım: Çok kullanımlık paletler, tek kullanımlık paletlere göre uzun vadeli önemli finansal tasarruflar sunar. Ayrıca, tek kullanımlık ahşap paletlere kıyasla enerji tüketimi, katı atık üretimi ve sera gazı emisyonlarında önemli azalmalar (kabaca %50) sunarlar.

Onarım: Çoğu ahşap palet, bir dizi standartlaştırılmış bileşenden oluşur. Bu nedenle, bir bileşenin hasar görmesi veya kırılması durumunda ahşap paletiniz kolayca onarılabilir ve yeniden kullanılabilir.

Geri dönüşüm: Paletler sökülür ve ahşap daha sonra yonga levha, talaş, malç, hayvan yatakları, biyofiltreler (yağmur suyu için) gibi ahşap ürünlere işlenir veya yenilenebilir enerji kaynağı olan biyokütle olarak kullanılır.

Neden Ahşap Palette Geri Dönüşüm

Çoğu Ahşap palet sandık ve ahşap ambalaj ürünleri, tek kullanımlık olarak tasarlanmış küçük bir oranın yanı sıra, birden çok kez yeniden kullanılabilir ve onarılabilir. Paletlerin yeniden kullanılması ağaçlardan, enerjiden tasarruf sağlar ve kullanılabilir malzemeleri çöp sahasından uzaklaştırır. Yeniden kullanılamayan paletler, çeşitli ahşap bazlı ürünlere dönüştürülebilir. Hem Ülkemizde hemde dünyada ahşap paletlerin yeniden kullanmak için çeşitli teşvikler vardır. Daha pahalı, çok kullanımlı paletlere yatırım yapmak, aynı zamanda, uzatılmış bir yaşam döngüsü aracılığıyla uzun vadeli tasarruflar sağlar.