• Ahşap Palet | Ahşap Sandık | 2. El | İmalat
  • Bize Ulaşın: 0531 993 02 43

Ahşap Palet Avantajları

Alüminyum Mobil İskele, kiralık Alüminyum Mobil İskele, satılık Alüminyum Mobil İskele, Alüminyum Mobil İskele kiralama, Alüminyum Mobil İskele satışı, Alüminyum Mobil İskele ekipmanları
Karadeniz Ahşap Palet

Neden Ahşap Palet?

Ahşap Paletler , plastik paletlerden yaklaşık 3 kat daha ucuzdur ve en az 10 kat daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Plastikten daha fazla ağırlığa sahiptirler, kolayca tamir edilip yeniden kullanılabilirler.

Ancak kırılgan eşyalar için ideal değildirler. Ahşap paletlerde kullanılan bağlantı elemanları mallara zarar verebilir. Delinme tehlikesi oluştururlar. Örneğin, delinmiş boya kutusunun sadece hasara değil, aynı zamanda temizlenmesine ve teslimatın gecikmesine neden olacağı açıktır.

Ahşap paletler, plastik ile aynı yangın güvenliği derecesine sahip değildir. Plastik paletler ahşaptan çok daha yüksek bir sıcaklıkta yanar.

Özetle, hem ahşap hem de plastik palet kullanmanın avantajları ve dezavantajları vardır. Seçiminiz, ürününüz ve sektörünüz, geçerli standartlar ve düzenlemeler, bütçe ve uzun vadeli ekonomi gibi faktörlerin birleşimine bağlıdır.

Neden paletlere ihtiyacımız var?

Şimdiye kadar büyük miktarlarda herhangi bir şey veya büyük bir parça göndermek zorunda kaldıysanız, ilk etapta neden bir palet üzerinde olması gerektiğini merak etmiş olabilirsiniz.

Cevap basit. Bir palet, tüm gönderinizi tamamen koruyucu katmanlara sarmak zorunda kalmadan korur. Bunu, kargo kaçınılmaz olarak bir yandan diğer yana kaydığında, kamyonun içindeki diğer paletlerle ilk teması kurarak başarır. Palet, hiçbirinin paletin yanından dışarı çıkmadığı sürece yükünüzü korur.